O nas

WITAMY SERDECZNIE NA NASZEJ STRONIE

Od dzieciństwa wychowywałam się w towarzystwie zwierząt i nie wyobrażam sobie aby ich przy mnie nie było. Los stawiał ja na mojej drodze życia w różnych przedziwnych sytuacjach, ale zawsze mogły liczyć na moją pomoc.

Gdy z mężem pojechaliśmy oglądać nasz nowy domek to na jego progu siedział mały pręgowany kotek. Wzięłam go na ręce, a on nawet nie protestował i… kupiliśmy ten domek, a tygrysek został z nami. Kiedy dorósł, natura okazała się silniejsza i tygrysek coraz częściej i na coraz dłużej opuszczał nasz dom, w poszukiwaniu nowych przygód. Pewnego dnia nie wrócił na noc. Dzieci płakały chodziły i szukały go po okolicy. Niestety bezskutecznie.

Wtedy podjęliśmy decyzję o zakupie koteczki rasowej, która przebywała tylko w domu. PusiaPo długich poszukiwaniach wybór padł na brytyjską niebieską kotkę. Chociaż była już dorosła to i tak bardzo szybko zadomowiła się w nowym domu i zaakceptowała nas i dzieci. Nasz wybór co do rasy był trafny. Pusia jak na Brytyjczyka przystało okazała się bardzo miła i inteligentną kotką, co nas niezmiernie zafascynowało. Lubiła wylegiwać się na naszych kolankach, głośno przy tym mruczała i nastawiała uszko do pieszczenia. Z racji sędziwego wieku nadszedł dzień, w którym nasza Pusiunia opuściła nas na dobre. Przeżyliśmy razem z nią wiele wspaniałych, niezapomnianych lat. To ona zaszczepiła w nas chęć założenia małej rodzinnej hodowli. Naszym celem jest stworzenie linii hodowlanej reprezentującej najlepsze cechy tej rasy. Obecnie zamieszkują z nami 3 koteczki i kocurek rasy brytyjskiej niebieskiej. Mają one do dyspozycji całą przestrzeń naszego domu, zapewniamy im odpowiednie warunki do rozwoju fizycznego i psychicznego otaczamy je należytą miłością i troskliwością w zamian odwdzięczają się bezgraniczną ufnością i przywiązaniem.

 

Wszystkie kotki w naszej hodowli korzystają ze stałej opieki weterynaryjnej. Mają wykonane testy na FeLV i FIV oraz PKD i HCM. Zdrowie naszych kotów jest dla nas bardzo. ważne . Brytyjczyki są  cudownymi kociakami, które dają nam wiele radości i zadowolenia.  Certyfikat Hodowli

Nasza hodowla kotów rasowych nosi przydomek Kocie Imperium*PL zarejestrowana jest w CAT CLUB FENIKS (CCF) zrzeszonym w federacji Felis Polonia (FPL), pod patronatem Federation Internationale Feline (FIFe)

Marzena i Piotr